Organizator Firma Mito-Pharma

Już od 15 lat zajmujemy się promowaniem wiedzy o mitochondriach oraz dystrybucją Mitoceutyków® w Polsce. Naszą misją jest poszukiwanie i dostarczanie Państwu najwyższej jakości substancji odżywczych, które skutecznie uzupełnią codzienną dietę, pomagając zachować pełne zdrowie.
Głównym założeniem, którym kierujemy się w naszej pracy jest „zdrowie dzięki nauce”. Dlatego nasze działania, zarówno sprzedażowe, jak i edukacyjne, opieramy o wiedzę pochodzącą z badań naukowych we współpracy z najlepszymi w dziedzinie medycyny i biochemii specjalistami z Niemiec oraz współpracujących z nimi uniwersytetów i laboratoriów.
Celem firmy Mito-Pharma jest również propagowanie wiedzy o zdrowiu i medycynie mitochondrialnej, dlatego w tym roku organizujemy już VII Międzynarodową Konferencję Medycyny Mitochondrialnej. Co roku to wyjątkowe wydarzenie gromadzi ponad setki uczestników – lekarzy, farmaceutów, terapeutów, specjalistów różnych dziedzin, a także pacjentów, którzy mogą korzystać z wiedzy najwyższej klasy specjalistów z zakresu zdrowia i mitochondriów.

Medycyna mitochondrialna – czym jest i dlaczego się nią zajmujemy?

Medycyna mitochondrialna zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób, których podłożem jest zaburzone funkcjonowanie mitochondriów.
Opiera się na najnowszych faktach naukowych i wiedzy biochemicznej, a w centrum badań stawia mitochondria – „elektrownie komórkowe”, które mają kluczowe znaczenie dla sprawnego działania wszystkich komórek, tkanek i organów, a zatem całego organizmu.

Medycyna mitochondrialna działa zgodnie z klasyczną medycyną, jednak wyróżnia ją kilka cech:

  • spojrzenie na organizm jako całość,
  • szczegółowa diagnostyka,
  • działanie przyczynowe,
  • leczenie bez skutków ubocznych.

Postępowanie terapeutyczne w medycynie mitochondrialnej opiera się na 5 filarach: prawidłowa dieta, aktywność fizyczna, odpowiedni sen, redukcja stresu oraz uzupełnianie mikroskładników odżywczych. Podstawę diagnostyki stanowi szczegółowy wywiad lekarski i zindywidualizowane badania mitochondrialne.

Mitochondria – wewnętrzne elektrownie

Mitochondria to organelle obecne w prawie każdej komórce ciała. Ich głównym zadaniem jest produkcja energii ATP z pokarmu, który spożywamy i tlenu, którym oddychamy. To właśnie od produkcji tej energii oraz sprawnego przebiegu wielu innych procesów z udziałem mitochondriów, zależy prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

Jednak wraz z wiekiem, a także pod wpływem szkodliwych czynników i stylu życia, nasze mitochondria ulegają uszkodzeniu, a poziom produkowanej przez nie energii maleje. Dlatego celem działania medycyny mitochondrialnej jest ochrona i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania mitochondriów.

Zaburzenia procesów zachodzących w mitochondriach są przyczyną wielu dolegliwości i chorób. Dysfunkcje mitochondriów mają wpływ m.in. na: zmniejszenie wydolności mięśniowej, w tym mięśnia sercowego, osłabienie pracy komórek mózgu (problemy z koncentracją i pamięcią), spadek odporności, zdolności widzenia czy problemy ze słuchem.

Jeśli zatem, zgodnie z założeniami medycyny mitochondrialnej, uda nam się zachować sprawność naszych wewnętrznych elektrowni, unikniemy spadku energii w komórkach, który bezpośrednio prowadzi do rozwoju groźnych schorzeń. W ten sposób ta dziedzina wydaje się mieć nieograniczone metody profilaktyki i może stanowić przyszłość medycyny.

Mito-Pharma – współpraca

Nasza praca jest również naszą pasją. Dbamy o najwyższą jakość zarówno naszych usług, jak i przedstawianej Państwu wiedzy. Dlatego nieodłącznym elementem rozwoju firmy Mito-Pharma jest współpraca z wybitnymi naukowcami, biochemikami i lekarzami.

Pionierem w dziedzinie medycyny mitochondrialnej zarówno w świecie, a teraz także i w Polsce, jest doktor Franz Enzmann. To właśnie dzięki jego ogromnej wiedzy i doświadczeniu udało się stworzyć portfolio najwyższej jakości preparatów mitochondrialnych – Mitoceutyków®, które skutecznie wspierają funkcje mitochondriów. Dr Enzmann prowadził wieloletnie badania nad wpływem koenzymu Q10 na zdrowie, co zainspirowało go do opracowania przełomowej receptury płynnego preparatu z aktywnym nanocząsteczkowym koenzymem Q10, osiągając niespotykaną dotąd przyswajalność i biodostępność tej substancji.

Ogromny wpływ na rozwój Mito-Pharmy ma także współpraca z niemieckim lekarzem i diagnostą chorób o podłożu mitochondrialnym, autorem licznych publikacji naukowych – dr. Bodo Kuklinskim. Współpraca ta zaowocowała rozpoczęciem działalności wydawniczej Mito-Pharmy.

Pierwszymi pozycjami przygotowanymi w języku polskim były książki dr. Kuklinskiego: „Mitochondria. Diagnostyka uszkodzeń mitochondrialnych i skuteczne metody terapii” oraz „Niestabilność stawu szyjnego. Przyczyna wielu niezdiagnozowanych chorób. Symptomy-Diagnostyka-Terapie.”

W ostatnim czasie wydaliśmy polskie wersje kolejnych wartościowych publikacji. „Tarczyca i mitochondria” Heleny Rooth Svensson to książka, która w praktyczny i jasny sposób tłumaczy przyczyny współczesnych chorób cywilizacyjnych oraz przedstawia najnowsze odkrycia dotyczące znaczenia hormonów tarczycy i mitochondriów dla metabolizmu organizmu człowieka.

„Rak jest chorobą środowiskową” to książka autorstwa Klausa-Dietricha Runow, w której wyjaśnia on, jak indywidualna terapia odżywcza i detoksykacyjna oraz zmiana stylu życia mogą stanowić podstawę profilaktyki nowotworowej, a nawet skutecznie towarzyszyć klasycznemu leczeniu raka, nie osłabiając jego skuteczności.

"Rak jest chorobą środowiskową"
AUTOR: Klaus-Dietrich Runow

"Tarczyca i mitochondria"
AUTOR: Helena Rooth Svensson

Mitoceutyki® – czym są?

Mitochondria pełnią szereg funkcji, które nie mogą przebiegać bez udziału kluczowych mikroskładników odżywczych – substancji mitotropowych. To około 50 różnych fizjologicznych substancji niezbędnych mitochondriom do sprawnego działania oraz do ich ochrony. Ich głównym zadaniem jest uczestniczenie w procesach wytwarzania energii komórkowej, utrzymania płynności błon komórkowych oraz ochrona przed nadmiernym działaniem wolnych rodników tlenowych.

Mitoceutyki® to preparaty zawierające naturalne mikroskładniki odżywcze, niezbędne mitochondriom. Wyróżnia je najwyższy stopień czystości i biodostępności, dzięki czemu substancje w nich zawarte trafiają bezpośrednio do komórek i mitochondriów. Powstają w oparciu o najnowocześniejsze osiągnięcia naukowe i technologiczne, spełniają najwyższe standardy jakościowe, a ich działanie potwierdzone jest badaniami naukowymi.

Jedną z najważniejszych substancji mitochondrialnych jest koenzym Q10. Jest cząsteczką mitochondrialnego łańcucha transportu elektronów i powstaje niemal w każdej komórce naszego organizmu. Najpierw produkowany jest ubichinon Q10, który ostatecznie przekształca się w bioaktywną postać ubichinolu Q10. Jednak zdolność naszego organizmu do produkcji samego koenzymu Q10 zmniejsza się wraz z wiekiem. Zwiększone zapotrzebowanie na koenzym Q10 może być spowodowane między innymi stresem, paleniem tytoniu, uprawianiem sportów wyczynowych i stosowaniem niektórych leków. Może również wystąpić w przypadku stanów zapalnych, chorób układu krążenia, czy neurodegeneracyjnych.

Mitoceutyki® MSE dr Enzmanna powstają w oparciu o najnowocześniejsze osiągnięcia naukowe i technologiczne, spełniają najwyższe standardy jakościowe, w tym produkcyjne zasady GMP, a ich działanie potwierdzone jest badaniami naukowymi.

Mito-Pharma – działalność

W naszej działalności na pierwszym miejscu stawiamy na zdobywanie wiedzy, którą możemy potem przekazać naszym klientom. Wszystkie działania opieramy na badaniach naukowych, doświadczeniach ekspertów i najnowszych technologiach. Dzięki temu z dumą podkreślamy, że w pracy kierujemy się zasadą „zdrowie dzięki nauce”. Z naszego naukowego zapału powstały Międzynarodowe Konferencje Medycyny Mitochondrialnej oraz portal mito-med.pl – platforma, propagująca wiedzę na temat medycyny mitochondrialnej. To miejsce, które zrzesza specjalistów różnych dziedzin: naukowców, lekarzy, dietetyków.

Możemy pochwalić się również stałą współpracą z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Medycyny Mitochondrialnej IMMA (International Mitochondrial Medicine Associaton), dzięki czemu mamy dostęp do najnowszych osiągnięć i wiedzy z zakresu medycyny mitochondrialnej. W 2016 oraz w 2022 roku otrzymaliśmy od Międzynarodowego Stowarzyszenia IMMA wyróżnienie – Mitochondrialną Evę, przyznawaną za szczególny wkład w szerzenie wiedzy o mitochondriach. To znamienne docenienie naszej pracy i sygnał, że obrana przez nas droga jest właściwa.

Oprócz Mitoceutyków® MSE dr Enzmanna, w naszm portfolio produktów posiadamy również złożone preparaty ortomolekularne niemieckiej firmy Intercell Pharma, spełniające najwyższe standardy jakości i czystości. To są m.in. synbiotyki, czyli preparaty zawierające w swoim składzie zarówno aktywne kultury bakterii, jak i prebiotyk w postaci inuliny. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj grupa preparatów kierunkowych z witaminami i minerałami, które zostały uzupełnione o aktywne kultury bakterii. Dzięki takiemu połączeniu są one nie tylko dalece innowacyjne, ale przede wszystkim oferują niezwykle szerokie i efektywne spektrum działania. Stałym elementem każdego preparatu jest możliwie wysoka biodostępność składników, a także minimalizowanie substancji pomocniczych.

Na każdym etapie naszej aktywności stawiamy na najwyższą jakość. Nasze działania opieramy na wiedzy i doświadczeniu, które nieustannie rozwijamy. Skuteczność preparatów, które znajdują się w naszym portfolio, potwierdzona jest badaniami naukowymi, certyfikatami jakości oraz licznymi pozytywnymi opiniami naszych Klientów.

Bilet: online 449 PLN, stacjonarny 509 PLN

«